Eestlased on imelikud. Vähemalt minu pere ja sõbrad. Segavad kokku hapupiima (no tegelikult on minu tutvusringkonnas kasutusel enamasti keefir), mingi jahu, natuke suhkrut ja heal juhul peotäie marju ja söövad seda ja siis mömisevad mönust, et mmmmm, kui hea. Nagu sööks ma ei tea, mis gurmee-toitu :D
Minule on väiksest peale kama maitsenud. Mäletan, et sõime seda vanaemaga koos päris tihti ja mulle ikka meeldis rohkelt suhkrut sinna sisse uhada. Vanaema küll keelas ja ütles, et tuleb segada ja maitsta, aga no eks ma ajasin vahel oma jonni vastu. Nii saigi kama vahel liiga magus, aga ega see sellepärast siis söömata ei jäänud. Nüüd panen rohkelt peoga marju - mustikaid või mustsõstraid - kama sisse ja suhkrut õige natukene, nii pool teelusikatäit.
Kui ma Hispaanias õppisin ja ema mulle paki kamajahu saatis, olin õnneseen! Keefirit polnud küll kuskilt võtta, aga maitsestamata jogurt ajas ka asja ära. Leedu tüdrukud sõid ka pakutud kama hea meelega, aga kohalikud, itaallased, trüklased ja teised lähedasemad Erasmuse-sõbrad, kellele ma kama pakkuda raatsisin, tegid küll imelikku nägu selle plöga peale :D
Ma tellisin Pärt-Jaagu talust nisuvaba kama. Jube hea on! Ei ole nii pulber, kui "tavaline" kama ja noh, nisuvaba muidugi ka :)
Kel huvi, siis soovitan soojalt tellida ja mekkida!
Tellida saab nende kodulehel oleval kontaktil, väga sõbralik perenaine vastab meilile: siit
Kas teie sööte kama? Olete väljamaalastele seda suurepärast eesti köögi šedöövrit ka tutvustanud? Mis nägusid tehti? Millised on teie kama "retseptid"?
Pildil eilne vahepala - kama keefiri ja mustsõstardega.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar